友情链接: 澳门威尼斯人网站 新葡京网址 澳门威尼斯娱乐场 澳门网上威尼斯人 葡京网 澳门威尼斯集团 威尼斯人网上娱乐 百家乐游戏 澳门威尼斯免费开户 澳门线上威尼斯人注册 老虎机怎么玩 澳门威尼斯手机开户 澳门威尼斯人游戏下载 永利棋牌 澳门威尼斯娱乐官网 澳门威尼斯人网站 大发官网 澳门威尼斯娱乐场 澳门金沙官网 银河网站 澳门威尼斯人平台 新葡京注册 澳门威尼斯游戏 澳门威尼斯人免费开户 葡京免费开户 澳门网上威尼斯 澳门威尼斯人手机开户 百家乐公司 威尼斯网上娱乐 澳门在线威尼斯人注册 mg老虎机 澳门威尼斯娱乐场官方网站 威尼斯人网上导航 永利注册 澳门威尼斯娱乐开户 澳门威尼斯人平台 dafa888娱乐场 澳门威尼斯游戏 澳门金沙开户 银河国际官网 狠狠撸大香蕉 大香蕉在线影院 大香蕉伊人 狠狠射大香蕉 超碰大香蕉 大香蕉成人网站
سوگ سیمرغ 
سوگ سیمرغ یادنامه‌ای‌ برای محمد بهمن بیگی است که در سال 1391 متتشر شده است. این یادنامه به سعی آقایان: کرامت برفروشان، علی شجاعی، اسکندر کاظمی و حمیدرضا کیانی در 7 بخش تهیه شده و بخش اول آن شامل 28 یادداشت درباره بهمن بیگی به قلم شاگردان و دوست‌داران اوست. در بخش دوم با دو مصاحبه با بهمن‌بیگی روبه‌رو می‌شویم که اولی با روزنامه جام جم در خرداد 88 و دومی مصاحبه ایشان با امین فقیری و هادی محیط است که برای بار اول در مجله نافه در اردیبهشت 1389 منتشر شده است. در آخر این بخش، نامه ای از استاد همراه با دستخط ایشان خطاب به بچه های خود و برادرش آمده است که آن‌ها را به کار و تلاش توصیه می‌کند. بخش بعدی «اشعار» است که 10 شعر از دوستداران استاد را در بر دارد. بخش چهارم «پیام‌های تسلیت» است که در سوگ بهمن‌بیگی از طرف شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی ارسال شده و در آخراین بخش، پیام سپاس‌گذاری خانواده ایشان از اعلام همدردی دوست‌داران او آمده است. بخش بعدی شامل دل‌نوشته های کوتاه برای بهمن بیگی است که از خدمات و آثار او تجلیل و تقدیر شده و بعد از آن بازتاب درگذشت او در مطبوعات و در انتها، تصاویری از تشییع پیکر ایشان آورده شده است. این یادنامه به شکل کتابی 264 صفحه ای با شمارگان 2000 نسخه توسط انتشارات «همارا» در شیراز به چاپ رسیده است.
 
   

فصل‌نامه فرهنگی، اجتماعی فراسو، شماره تابستان 89 خود را یکجا به محمد بهمن‌بیگی اختصاص داده است تا این شماره، یادنامه‌ای برای معلم بزرگ ایران باشد. سراسر جلد را عکسی از استاد پر کرده و نام نویسندگان و مصاحبه شوندگان، به قدر امکان در طرف چپ جلد آمده است. در این فهرست، مصاحبه اختصاصی این مجله با ابراهیم گلستان جلب توجه می‌کند که در آن با بیان خاطراتی از روش و منش استاد، از او در برابر منتقدین صریحا و با روش خاص خود دفاع می کند و کار او را در آموزش عشایر، بنیادی می داند. این مجله با همسر استاد، سکینه کیانی، فرزند او، الله‌وردی بهمن‌بیگی و دو تن از همکاران ایشان در آموزش عشایر، جهانگیر شهبازی (معاون تعلیمات عشایر) و عباس سیاحی گفت‌و‌گو کرده است. در این یادنامه، برخی مطالب نویسندگان و چهره های فرهنگی درباره استاد را جمع‌آوری شده است. بخش بعدی، نوشته هایی است که بیشتر آن‌‌ها را شاگردان او نوشته اند. همه‌ی مطالب یادنامه در هفت بخش تنظیم شده که به شخصیت و رفتار بهمن‌بیگی و همچنین به آثار او و چگونگی آموزش عشایر اختصاص دارند و با عناوین؛ «از زبان نزدیکان»، «بهمن‌بیگی و تعلیمات عشایری»، «لابه‌لای رسانه‌ها»، «کتاب‌های بهمن‌بیگی از نگاه دیگران»، «از میان نوشته ها و گفتگوهای محمد بهمن‌بیگی»، «در رثای استاد» و « در سرای شعر»، آورده شده است. صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر این فصل‌نامه، فرشاد تاجبخش است.

 فرشته نجات (ویژه‌نامهی محمد بهمن‌بیگی)

نشریه‌ی شفق آذربایجان شماره هجدهم خود را با عنوان «فرشته نجات» به صورت ویژه‌نامه‌ای درباره‌ی زنده‌یاد محمد بهمن‌بیگی در اردیبهشت 96 منتشر کرد. این نشریه‌ی اجتماعی فرهنگی و پژوهشی به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی موسی‌ محمدجعفری در خوی آذربایجان غربی در اختیار فرهنگ‌دوستان قرار می‌گیرد. این ویژه‌نامه به دبیری آقایان علی شجاعی، مرادحاصل نادری، اسحق رزاقی و موسی محمدجعفری که همگی از دانش‌آموختگان مکتب بهمن‌بیگی هستند در 64 صفحه بر دکه‌ی مطبوعات قرار گرفت.

این شماره، چهار بخش اصلی دارد: مقاله، خاطره، جهانگیر شهبازی و شعر.

علی شجاعی مقدمه‌ای با عنوان سخن نخست دارد که به سابقه‌ی انتشار چنین ویژه‌نامه هایی اشاره می‌کند و ویژگی‌ها و مشخصات این شماره را شرح می‌دهد.

بخش مقاله‌ها، پرتعدادترین بخش این شماره است که یادداشت‌هایی درباره‌ی محمد بهمن‌بیگی و تعلیمات عشایر از زاویه‌ی دید برخی از دانش‌اموختگان و آموزگاران مکتب بهمن‌بیگی را در برمی‌گیرد. نویسندگان این بخش عبارتند از :

علی اکبری، علی شجاعی، اسحق رزاقی، مرادحاصل نادری دره‌شوری، غلامحسین نادریان، امراله یوسفی، بابک نادرپور، امراله فرهادی آردکپان، مهدی قرخلو، سهراب حاتمی بهمن‌بیگلو، احمد طهماسبی بهمن‌بیگلو، نادر نیکبخت کشکولی، محسن رجایی‌پناه دره‌شوری، محسن حیدری راد، منوچهر کیانی، حسین حیدری کشکولی، محمدکرم رزمجویی دشمن‌زیاری، حسین عبدالهی پبدنی، ابراهیم سلیمی کوچی، کرم جعفری باغنویی، سهراب آدیگوزلی، کاووس تابان‌سیرت، شهناز عشایری، فرهاد گرگین‌پور، زیاد جمعه‌بزرگی، علی‌اکبر خسروی‌نژاد، موسی تقی‌پور، علی پویانیا، علی‌اصغر حسنی. 

 

بخش بعدی شامل خاطراتی است که شهناز حیدری کوچی، بهران نیکنام، گودرز هوشمند، رحیم پردل و نوذر فریدونی از بهمن‌بیگی و کار عظیم او روایت می‌کنند.

در بخش بعد شاهد دو یادداشت به قلم مرادحاصل نادری و جهانپور شهبازیان هستیم که به معاون تعلیمات عشایر، زنده یاد جهانگیر شهبازی می پردازند و از شخصیت و عملکرد او در آموزش عشایر سخن می‌گویند.

بخش اشعار با شعر ترکی«گر قره قاج اولماسایدی» نوشته‌ی محمود کاویانی شروع می شود  و در ادامه، اشعار فارسی «عاشق بی‌ادعا» از سید ابراهیم موسوی، «قره قاج تنها یک رود نبود» از حسینعلی قائمی، «اینجا وادی عشق است» از حسین حیدری کشکولی، «آن مرد آمد» از فرامرز رحمانی فارسیمدان و «چو می‌دانست، پس از اون نیز ایلی هست» از فرامرز رزمجویی می آیند.

خوشنویسی پشت جلد این شماره اثر استاد غلامرضا جهانشاهی است که عبارتی از بهمن‌بیگی را به خط خوش نستعلیق نگاشته است.

سایت رسمی زنده یاد محمد بهمن بیگی
(بنیانگذار تعلیمات عشایری ایران)

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت محفوظ بوده و استفاده از مطالب و تصاویر آن، با ذکر منبع بلامانع است.

© 2 0 1 5   .   A L L   R I G H T S   R E S E R V E D

زیر نظر شورای موسس و برنامه ریزی

مسئول اجرایی سایت: پوریا بردبار منش

گرافیک دیزاین: غزال پریزاد

اجرای وب سایت: فربد توکلی

برای غنی کردن محتوای سایت به کمک شما نیاز داریم. لطفا تصاویر و مطالب خود را به رسانه‌های اجتماعی وابسته به این سایت بفرستید و یا به نشانی الکترونیک info@bahmanbeigi.ir ارسال کنید.

Instagram Facebook LinkedIn Twitter

These advantages are rolex replica not only in replica watches uk winter, no matter what season, the steel strap rolex replica uk has these strengths. But this is relative to replica rolex the leather strap, the steel strap will fade.